האני מאמין שלי, שמשמש לי גם כחזון, הוליד, במעין הקדשה אישית, לכל אחת ואחד מכם, את האתר הזה.

האני מאמין שלי הוביל לפתיחת משרד חם, אינטימי, נישתי, אשר משתדל להעניק בטחון, תמיכה ומענה אמיתי לצרכים המשתנים של לקוחותיו.

שיקולים כספיים לעולם אינם מנחים אותי. לא אייצג כל לקוח שיפנה אלי, בעד שום שכר טרחה, אם לא נחוש חיבור והתאמה, וכן אם הצרכים והרצונות שלו/ה סותרים את האני מאמין שלי, את הערכים והאידיאולוגיות ואת משמעותה הטהורה של עריכת הדין, שאני רוצה לקדם ולממש ופועלת על פיה.

מחד, איני דוגלת במלחמות חורמה לשם המלחמה ובפעולות הנובעות ומונעות מרגשות הרסניים (טבעיים ומובנים, לעתים, ככל שיהיו), כגון כעס עצום, תסכול ורצון לנקום. אעשה הכל על מנת לגשר, להרגיע, לקדם הסכמות וליצור הידברות ומיצוי הניסיון והמאמץ להימנע מהליכים משפטיים עד תום. לא אגרור ולא אגרר ללכלוך, ביזוי ו'מחיקת' הצד שכנגד, לא אשתף פעולה עם הכפשות ורמיסת זכויות בסיסיות, כגון הזכות לשם טוב, לשלמות הגוף, הנפש והקניין, וכמובן הזכות לביטחון, שקט ושלווה. מאידך, מי שינקוט בכל אלה כנגד לקוח שלי, ייתקל בחומה בצורה ובהדיפה תקיפה, באמצעות כלים משפטיים, איכותיים, מכובדים ותרבותיים.

לבחור עורך דין / לבחור לקוח – האתר הינו בבחינת מעין מפגש ראשוני, וככזה, נבנה במטרה ראשונית, של קודם כל, להציג את אופיו של המשרד ודרכי פעולתי וייצוגי. אם הגעתם עד כאן, ונשארתם, המטרה השניה שלי היא להרגיע, ואחר כך לחזק, לפחות מעט, בשלב ראשון.

משרד העוסק בעריכת דין ברמה גבוהה ובמקצועיות חסרת פשרות, חייב, לא רק להיות סלקטיבי בבחירת לקוחותיו, אלא גם לאפשר ללקוח לבחור את עורך דינו בשיקול דעת, ולא כאשר הוא מצוי בסערת רגשות. לא כל אדם מתאים לכל עורך דין, כפי שלא כל עורך דין מתאים לכל אדם. יחסי עו"ד-לקוח הינם יחסים אינטימיים ומשמעותיים, המאופיינים גם בכל המאפיין יחסים טיפוליים, במידה ובמינון כאלה או אחרים, כגון השלכה והתקה, השאובים מהטרמינולוגיה הפסיכולוגית. כחלק מהאני מאמין שלי, לכל אדם זכות הבחירה – 'האם המציאות הנוכחית טובה לי?', 'למה אני ראוי?', 'לאיזה עתיד אני שואף להגיע?', 'אילו מטרות הן ריאליות עבורי ועבור אהוביי?', 'עם מי אני מרגיש בנוח לבצע את השינוי?', "על מי אני סומך לפעול למימוש ולהגשמת המטרות והיעדים שלי?".

כחלק מהאני מאמין שלי, ההבנה, כי בדיני נפשות עסקינן, וכי בכל מקרה ייטב ללקוח למזער את משך ההליכים, את העלויות הכספיות אשר הולכות ומתרבות, ככל שההליכים נמשכים, את המשאבים הנפשיים והרגשיים, וכמובן את המתחים ואי הוודאות, בהם נתון כל אדם, אשר מצוי בסכסוך, או משבר, או צורך דחוף כזה או אחר.

בכל נסיבות שהן, אקפיד בעקשנות ובדווקנות על ציות מלא לכל כלל אתי המנוי על כללי האתיקה של לשכת עורכי הדין ועל כל חוק מחוקי המדינה בכלל. מעצם הבנתי את הפגיעות, לעיתים את הנואשות ואת התסכול, אצא מגדרי על מנת לתקן, לאחוז מטאפורית ביד, להיות שם עבורכם ואתכם, ואעשה כמיטב יכולתי לעטוף ברשת בטחון ומעטפת הגנה, על מנת לאפשר ללקוח את השקט הנפשי, האמון והביטחון, גם בי, שאהיה מחוייבת בכל שלב, להשתדלות להגיע לתוצאות הטובות והמיטיבות ביותר עבורו.

העבודה והשירות ללקוח מתאפיינים באיסוף מעמיק של מכלול הנתונים וניתוח כל פרט, למידת הנפשות הפועלות, השקעה אינסופית, הכנה יסודית של תיק לקראת הכנת כתבי טענות, לקראת דיונים, לקראת פגישות עם גורמים מהצד שכנגד וגורמים בהליך בכלל, בשיתוף הלקוח בכל מה שקורה, מתן הסברים מלאים, שקיפות מלאה, העצמה ומתן שליטה מקסימלית ללקוח על חייו.

אני דוגלת בשיתוף הלקוח בהליך על כל שלביו, ולא חוששת לומר גם מה שאינו שש לשמוע, אם זו האמת. הניסיון מלמד שלא תמיד רצון מובע של לקוח, משקף את הנכון לו בטווח רחוק, את המציאות המשפטית או החוקית ואת האפשרויות הריאליות הבאות בחשבון. לקוח יכול גם לרצות משהו שידרוש משאבים רבים, נפשיים וכספיים, ועליו להיות מודע, ערוך ומוכן לכך. הלקוח לא תמיד מבין, שיחסים מורכבים הם כר נרחב לפירוש מוטעה של מעשים, ובעודו ממהר ברגשות פחד, שנאה ונקם שיובילו אך ורק למקומות שליליים ולאובדן, לקוח שלי ישמע ממני שמלחמה עקובה מדם רק תעשיר את כיסי עוה"ד, תתיש ותפגע בכל האנשים הקרובים אליו, ועלולה להיות בעלת השלכות הרות אסון. הקשבה ויישום של עצותיי, ימנעו עוד מראש היסחפות למערבולת ולתהום וחלילה, למצב בלתי הפיך, שבסופו של דבר, גם עו"ד מושלם, אם היה דבר כזה, לא יכול לתקן.

לקוח שלי יכול בהחלט לצפות לייצוג רציני ומקצועי ולבחינת אסטרטגיה, גם אם משתנה בהתאם למצב העניינים, בדומה לחייט אשר תופר חליפה אישית במידה אישית ללקוח מאוד ספציפי, אשר מידותיו משתנות מעת לעת.

כחלק מהאני מאמין שלי ומהאופן בו אני תופסת את החיים, התנדבות, תרומה ונתינה הן מאושיות התנהלות המשרד, ובצד תיקי פרו בונו, נעשה כאן מעל ומעבר על מנת לבוא לקראת לקוח גם מבחינת תמחור ואופן תשלום שכר הטרחה.

איני מספקת אמירות בעלמא, הבטחות, אשליות וערפול חושים. אני משתדלת לסייע ללקוח שלי להסתכל למציאות בעיניים ולתפקד בתוכה, למקסם אותה, להתעקש על מה שחשוב לו יותר, לוותר על מה שאפשר לוותר עליו, להגיע לדרך אמצע, אם הנסיבות מצדיקות זאת, אולם, אלחם בחירוף נפש בסוגיות הקשורות ל- Well Being של כל מי שנרמסה וקופחה זכותו להורות, לשמו הטוב, להגנה על נפשו, בריאותו ושלומו, לכל מי שמרחפת איזו שהיא סכנה, מכל סוג, על ראשו, אוודא שהאמת תשמע, שצדק, שאני באמת ובתמים מאמינה שחובתנו לרדוף אותו תמיד, ייראה ויעשה ברמתו המקסימלית.

ובנימה אישית

הכמיהה שלי להיות עורכת דין באה מתחושת ייעוד ושליחות. המקצוע בחר בי, יותר משבחרתי בו. עם כל הקושי שקיים בעיסוק הזה וכל החזיתות וההתמודדויות, אני אוהבת ומכבדת בכל ליבי את המקצוע, את מה שהוא מאפשר, את היכולת לסייע, לשפר, לשדרג, לעודד, לחולל שינוי, את הזכות להיות שם עבור אנשים בשעתם הקשה, את הנגיעה האינטימית בחייהם, לשמש להם לפה, לכתף, למקור תמיכה ומפלט, ואז לראות אותם פורשים כנפיים, יוצאים מחוזקים לדרך חדשה.

נשבעתי את שבועת היפוקרטס הפרטית שלי, כאשר קבלתי לידי את הרישיון לעסוק בעריכת דין. נשבעתי להיות אותה עורכת דין אשר רציתי לעצמי, כאשר אני עצמי התגרשתי לפני כשני עשורים. נשבעתי לכל מה שאני משתדלת לקיים מדי יום.

גישתי היא, שאין ללוחמנות עיוורת מקום, בהתאם לפתגם הלטיני (בתרגום חופשי) 'בעדינות בצורה – בתקיפות בעניין'. לעיתים, חשוב פחות מה נאמר, ויותר איך הדברים נאמרים. אני מקפידה להתעדכן בשוטף בפסיקה ובחקיקה, ועושה שימוש בידע מגוון ועשיר, ובין היתר בפסיכולוגיה של השפה, בתיאוריות אבחון שקרים, ניתוח שפת גוף, הסתכלות אמיתית על הדברים מכל נקודות המבט האפשריות וממעוף הציפור, וכמובן אינטואיציה, הסקת מסקנות והפקת לקחים מתמדת.

לעד ההיבט האנושי ייחשב אצלי כדומיננטי ביותר, אני אלווה אישית כל אדם שמפקיד עניינו בידיי במסירות מלאה, בנחישות, ללא מורא משום סוג שהוא, בהתאם לעקרונות המנחים שלי כאדם וכעו"ד, ללא פשרות.